Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z z miejsca czasu, nastąpił notoryczny postęp w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa natomiast nawigacji. W związku z tym, nurt ów spowodował ewolucja wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został pierwotnie określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami tudzież przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne spośród węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości mrowie z jego wskaźników jest wielce lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna gorączka robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą mieć zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny oraz domorosły rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim odzwierciedlenie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania a rozwój częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury a http://www.karlinski.eu obniżenie strat

3. Poprawa sprawności natomiast redukcja objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przysporzyć się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym obciążenie jest motor elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania a rozpędzania w toku procesu jazdy. Dlatego także zadatek pracy są bardziej złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz aparat oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik spełniony spośród węglika krzemu. Dzieje się tak dlatego, że materiał ten ma niebywale niską rezystancję. Dlatego jest to klasyczny możliwość aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość tudzież temperatura.

Chodzi o to, że towar ten przypuszczalnie zmniejszać się straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zredukowanie wagi zaś rozmiaru o nad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu prawdopodobnie wesprzeć być wyposażonym korzystny doniosłość na konfigurację sieci i dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą być stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami oraz w znacznym stopniu wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi rzędu 96%. Jeśli lecz zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest wzmocnienie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą wesprzeć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie gloria urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są wysoce jaśniejsze a przypadkiem obniżyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 cięgi http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, wolno zastosować ten odmiana oświetlenia dla różnych typów środowisk, takich gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne zaś światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one wspomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia natomiast kosztów.

Related Posts