Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z pędem czasu, nastąpił notoryczny rozbudowa w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa zaś nawigacji. W związku spośród tym, kierunek ten spowodował postęp wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został początkowo określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami i przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika z węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości co niemiara z jego wskaźników jest wielce lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny a domorosły rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim ślad w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania tudzież rozwój częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury oraz http://www.karlinski.eu redukcja strat

3. Poprawa sprawności tudzież redukcja objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą dodać się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym brzemię jest motor elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania natomiast rozpędzania w ciągu procesu jazdy. Dlatego podobnie predyspozycja pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz przyrząd oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik wykonany spośród węglika krzemu. Dzieje się w istocie dlatego, że artykuł ów ma niezmiernie niską rezystancję. Dlatego jest owo z klasą możliwość do zastosowań, w których występuje wysoka częstość oraz temperatura.

Chodzi o to, iż materiał ów może zmniejszać się straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest redukcja wagi zaś rozmiaru o ponad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu może pomóc być wyposażonym zbawienny wpływ na konfigurację sieci i dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą stanowić stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami natomiast o wiele wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi plus minus 96%. Jeśli wprawdzie zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest nasilenie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą wesprzeć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą pomóc w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie głośne imię urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są wysoce jaśniejsze natomiast przypuszczalnie obniżyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 baty http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ten klasa oświetlenia dla różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne oraz światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one pomóc w zmniejszeniu syf a kosztów.

Related Posts