Wskazówki, jak tłumić kradzieży tożsamości

Jest owo odmiana przestępstwa, w którym ludzie wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe i obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To być może przyczynić się poważne ciężkie położenie gwoli Ciebie natomiast dla Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w największym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, dlatego że 7+ milionów ludzi w USA truchło ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność przypadkiem narazić Cię na perypetia finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione w dole w celu lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, aby bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy również w najwyższym stopniu zaufanych natomiast wiarygodnych informacji, iżby zapobiec kradzieży tożsamości w tym miejscu celowo w tym blogu.
Zapobiegać nim kradzieżą tożsamości
Aby uniemożliwić kradzieży tożsamości na dole znajdują się kluczowe punkty, które trzeba rozważyć, aby odradzić włamaniu indywidualności.
– Zachowaj osobisty SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty w pobliżu sobie dzięki całkowity czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, gdy wychodzisz na parę dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków i sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się spośród organami udostępniającymi, jeśli są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową i inne ustawienia zabezpieczeń, kiedy korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest rola VPN, gdyż dodaje owo nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, gdyby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj własny wyciąg bankowy natomiast fakturę, żeby uregulować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru spośród funkcją cięcia paskowego zapewnia spodni ilość bezpieczeństwa gwoli poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła gwoli swoich kont tudzież używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie oraz jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się otwarcie z dostawcą usług a zamroź swoją kartę kredytową.
Warto korzystać z niszczarki aż do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków a innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy śmieci i mrowie innych rzeczy. Mogą one także anihilować płyty CD natomiast DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na odwołanie informacji z nośników zaś rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą stanowić one kolejny raz złożone. Te maszyny wolno bez trudu kupić w amazon.com z bezpłatną dostawą od chwili drzwi aż do drzwi zaś dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie gdy twoje bio na profilach publicznych i rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą zobaczyć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe i inne. Nierozpoznane linki owo spam, ręce do pracy używają tego, iżby otrzymać dostęp aż do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeśliby ich nie rozpoznałeś.

Related Posts