Ważne rzeczy do sprawdzenia przed przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym tudzież jesteś gotowy do przeprowadzki. Ale nim spakujesz swoje torby a pudełka oraz załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zrobić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest podczas gdy bieganie za pośrednictwem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za pomocą apartament spośród właścicielem albo agentem wynajmu tudzież ustalić, azaliż są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto parę ważnych rzeczy do sprawdzenia nim przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu a gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku i inne obszary pod spodem kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż każdy izba ma otwierane okno całkiem duże, aby wolno było przez nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest plan ewakuacji pożarowej w budynku tudzież upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi a okna
Upewnij się, że wszystkie zamki a gałki drzwiowe są bezpieczne a nie chwieją się i że otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna natomiast drzwi, aby upewnić się, iż otwierają się tudzież zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo plus dobra okazja, tak aby sprawdzić, czy nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się dookoła toalet i pod oraz około każdego zlewu, iżby upewnić się, że figa nie jest wilgotne albo nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się dobrze a że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę a zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi albo płytek.
Włącz prysznic, aby stwierdzić nacisk wody i temperaturę gorącej wody. Ważne jest, aby dowiedzieć się, bądź dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, czy też twoja człon ma http://www.herbut.eu swój własny. (To przypadkiem przyczyniać się na rodzaj prysznica, który będziesz proch rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, aby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj everyman palnik zaś piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę natomiast suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, akuratnie utrzymana natomiast dostępna nic bardziej błędnego w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego kiedy rozgłośnia czy też zegar, żeby wypróbować gniazdka.
Wyłącz natomiast włącz wszystkie wyłączniki ścienne, iżby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts