Ważne rzeczy do sprawdzenia przed przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym oraz jesteś gotowy do przeprowadzki. Ale przed spakujesz swoje torby zaś pudełka zaś załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał sprawić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest gdy bieganie z wykorzystaniem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za sprawą mieszkanie z właścicielem czy też agentem wynajmu tudzież ustalić, azaliż są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto parę ważnych rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu zaś gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku oraz inne obszary pod spodem kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, czy są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że everyman pokój ma otwierane okno wcale duże, tak aby jest dozwolone było przy użyciu nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku natomiast upewnij się, iż wiesz, gdzie się udać.

Drzwi natomiast okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki oraz gałki drzwiowe są bezpieczne a nie chwieją się oraz iż otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna i drzwi, iżby upewnić się, że otwierają się oraz zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to także dobra okazja, aby sprawdzić, czy nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się dookoła toalet a u dołu i wokół każdego zlewu, iżby upewnić się, że guzik nie jest wilgotne lub nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się prawidłowo i iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę oraz zlewozmywaki pod kątem brakującej fugi bądź płytek.
Włącz prysznic, by sprawdzić napór wody tudzież temperaturę gorącej wody. Ważne jest, iżby dowiedzieć się, jednakowoż dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, jednakowoż także twoja jednostka ma http://www.herbut.eu swój własny. (To przypuszczalnie wpłynąć na forma prysznica, jaki będziesz pył rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, iżby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik tudzież piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, że jest czysta, jasna, prawidłowo utrzymana i dostępna wręcz przeciwnie w celu mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radiostacja ewentualnie zegar, ażeby poddać próbie gniazdka.
Wyłącz zaś włącz wszystkie wyłączniki ścienne, tak aby upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Posts