Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie tudzież zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje co niemiara kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wyrób odpadów nieulegających biodegradacji, absencja odpowiedzialnego zarządzania odpadami natomiast recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu przygoda w BBC News… komput ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnimi czasy (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze otoczenie a rozpoznawać oszacować autorytet człowieka natomiast jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są przez cały czas w toku. Jednak pośród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, żeby ograniczyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów a zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, jaki przypadkiem http://www.zuchowicz.eu zamienić różne niezrównoważone zaś kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne aktualnie od czasu jakiegoś czasu, odkąd lat 50. ubiegłego wieku, zaś rosły się tanie tudzież przyjazne gwoli środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, od chwili opakowań po budownictwo, i jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości natomiast integralności strukturalnej, a dodatkowo umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem w celu przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – przypuszczalnie istnieć kolejny raz wykorzystana lub poddana recyklingowi w zależności od chwili potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość a sztywność – zdolność do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, aby nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie a przemysłowych operacjach nawijania. W stosunki od czasu zastosowania a funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie natomiast tuby mogą stanowić zaprojektowane tak, aby otrzymać http://www.kacperek.eu niezbędny rozmiar, moc a jedność w celu wielu zastosowań przemysłowych i budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku zastosowanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo spośród faktu, iż siła papieru ulega pogorszeniu poniżej wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, z racji wybitnie wydajnej i pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy aktualnie w stanie fabrykować tekturowe tuby, które są specjalnie zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na eksploatacja tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność oraz hart strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują aktualnie szerokie http://www.wyroba.eu aplikacja w projektowaniu tymczasowych czy też półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze i rozrywkowe, domy, schroniska, natomiast nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od chwili lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są plus tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów tudzież podobnych konstrukcji.

Chociaż obecnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na opcja ich recyklingu tudzież zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów a rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypuszczalnie zapewnić budowę tanich a zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie zaspokoić światowe potrzeba posiadania na tanie budowlanka mieszkaniowe natomiast konstrukcje.

Related Posts