Postawa a zachowanie człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań i predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei lub obiektów. Wpływa płeć piękna na behawior jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, kiedy czynić albo ochraniać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest owo banalny podejście robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, o ile budowa ciała osoby dostaje lepiej. Sukcesy i porażki w życiu zależy od chwili postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo relacje międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne a wybitnie trudne aż do zmiany.

Zachowanie owo sposób, w który informacja figura reaguje na swoją postawę. Ta reakcja jest ewentualnie pozytywna względnie negatywna, w stosunki od czasu tego, gdy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się z rodzicami być może mieć gdzieś chodzić do szkoły względnie studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby lub ma odrobinę szacunku do niej może http://www.chrzastowski.pl przedstawić tę postawę przez mówienie szczegółowo do tej osoby. Na zachowanie być może wpływać niemało czynników pomijając postawą, w tym przekonania na rzecz siebie tudzież innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne zaś wygoda. Jest to impreza ewentualnie kontrakcja osoby w odpowiedzi na zewnętrzne lub wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w kto byt funkcjonuje czy też działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jak wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w sprecyzowany sposób. Może to zawierać ocenę ludzi, spraw, przedmiotów czy też wydarzeń. Takie oceny są cyklicznie pozytywne albo negatywne, tymczasem mogą także stanowić od czasu do czasu niepewne. Na przykład, możesz mieć mieszane uczucia co do konkretnej osoby albo sprawy. Naukowcy sugerują również, iż istnieje kilka różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są kiedy niekiedy określane jako CAB względnie ABC postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli natomiast przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: podczas gdy obiekt, osoba, ambaras względnie zdarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: kiedy sylwetka wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się na to, kiedy natomiast w jakim celu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się bezpośrednio w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego czy też mogą stanowić wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne zaś normy społeczne mogą mieć ostry autorytet na postawy. Role społeczne odnoszą się aż do tego, gdy http://www.obiala.pl zasoby siły roboczej powinni się chronić w określonej roli bądź kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w środku właściwe.
Uczenie się – Postaw można się przyuczyć na mnóstwo sposobów. Zastanów się, w który modus reklamodawcy wpływają na Twoje stanowisko aż do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten atrakcyjny oraz ciekawy dzieło malarskie powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się również postaw na skroś obserwację ludzi dookoła nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, iż rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, czereda spędzają do licha i trochę czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców i najczęściej zaczynają udowadniać podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że poniżej pewnymi warunkami ręce do pracy są w wyższym stopniu skłonni zachowywać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są w szeregu przypadków wyrażane.
Kiedy możesz coś http://www.brewinski.pl zyskać bądź zarzucić w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, by dostroić się aż do zachowania
W niektórych przypadkach zasoby ludzkie mogą w samej rzeczy przekuć swoje nastawienie, ażeby lepiej dopasować je aż do swojego zachowania. Dysonans poznawczy to zjawisko, w którym postać doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli względnie przekonań. Aby zmniejszać się to napięcie, zasoby ludzkie mogą odmienić swoje postawy, iżby odzwierciedlić swoje inne przekonania albo rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, pomimo tego zaczynasz spotykać się spośród kimś, który jest wybitnie chwiejący się finansowo. Aby zmniejszać się prąd podyktowane sprzecznymi przekonaniami i zachowaniem, masz duet możliwości. Możesz zakończyć przymierze i poszukać partnera, jaki jest w wyższym stopniu sprawdzony finansowo, lub możesz obniżyć waga stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem zaś zachowaniem, musisz lub przekształcić nastawienie, bądź odmienić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą dysponować na nieograniczoną skalę ranga na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą także wywołać jej zmianę.

Related Posts