Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest prawa ręka w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, głównie przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy zamysł porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań a rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak geneza światła jest jednorodne, to jest wzięty jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże ranga w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, gdyby chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej odgadnąć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jednak daje pogląd na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wspomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wspomóc w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest mnóstwo mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą odciążyć w pomiarze jednorodności koloru natomiast skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili kilka popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy odkąd rodzaju aplikacji i jej zastosowań. Dlatego ważne jest, iżby wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten gatunek urządzenia posiada stałą ośka poziomą tudzież ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten wersja jest wyposażony w stałą ośka pionową tudzież dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, że również wariant A gdy natomiast model B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów kategoria jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii tudzież poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten kategoria charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, iż typ C jest popularny jako struktury jednokolumnowe. Ten wariant struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl rzecz biorąc, ten odmiana jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej natomiast innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe oraz świecenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był krótki przedstawienie zastosowań natomiast typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów materiał pomoże Ci otrzymać wysoce lepsze uchwycenie tych jednostek.

Related Posts